Foto Galeri Genel Güncel Gündem Spor Yerel

Vali müjdeyi duyurdu: Sakarya’ya E-Spor Akademisi geliyor

Vali müjdeyi duyurdu: Sakarya’ya E-Spor Akademisi geliyor

Sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yapan Vali Kaldırım, “Sakaryamız E- Spor alanında Ülkemizin en önemli merkezi oluyor… Geliştirdiğimiz proje kapsamında aldığımız 1 milyon 680 bin TL’lik destekle E-Spor Akademisi kuruyor ve dünyada çok büyük bir sektöre dönüşen bu alanda ilimizi önemli bir aktör haline getiriyoruz… Hayırlı olsun…

MARKA desteğiyle hayata geçireceğimiz projeyi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz marifetiyle yürüteceğiz. Projeye onay veren ve ilimizin her yenilikçi, önemli projesine büyük katkı sağlayan Bakanımız Sayın Mustafa Varank ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

E-Spor nedir? Nasıl oynanır?

E-Spor online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalıdır. Elektronik spor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. Diğer spor müsabakalarındaki gibi e-Spor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya getirilir ve çeşitli yeteneklerinin konuşacağı, oyunu izlemesi ve yapması keyifli bir ortam oluşturulur. Diğer sporlardaki gibi hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektirir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL