Gündem

Türk sinemasının efsanelerinden Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Türk sinemasının efsanelerinden Cüneyt Arkın hayatını kaybetti

Sabah saatlerinde gelen son dakika haberine göre Yeşilçam’ın en sevilen isimlerinden biri olan Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Cüneyt Arkın’ın dün gece rahatsızlanarak Beşiktaş’taki bir hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatır olan Cüneyt Arkın, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

 

TÜRK SİNEMASI CÜNEYT ARKIN’A AĞLIYOR!

Birçok unutulmaz filme imza atan Yeşilçam’ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Yeşilçam’ın unutulmaz sanatçısı Arkın 1937 yılında doğdu. Kimliğinde Fahrettin Cüreklibatur yazıyordu.

 

GECE HASTANEYE KALDIRILDI

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın’ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

Arkın, Eskişehir’in bir köyünde doğdu, yokluk içinde büyüdü. Çok çalışkandı, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Doktor oldu.

1963 yılında “Artist” dergisinin düzenlediği sinema artisti yarışmasına girdi ve birincilik aldı. Kariyerindeki dönüm noktası 1963’te askerliğini yaparken 1. Hava Jet Üssü’nde yönetmen Halit Refiğ ile tanışması oldu.

Askerlik bitince, 1964’te Halit Refiğ’in “Gurbet kuşları” filmiyle sinemaya adım attı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL