Genel Güncel Gündem Yaşam Yerel

Togg için kredi imkanı

Togg için kredi imkanı

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Togg’a ilişkin kredi açıklaması yaptı. Nebati, “Kamu bankaları ile bugün görüştük. Togg alımında gerekirse kar etmeyecek şekilde kredi verecekler” dedi.

Bakan Nebati, Togg’u bakanlar başta olmak üzere tüm yetkililere, valilere göndererek Türkiye çapında yayılmasını, sağlamış olacaklarını söyledi.

Togg’un ilk modeli C-SUV’un ön siparişleri şubat ayında alınmaya başlanacak. Aracın fiyatı da ön siparişlerin başlamasıyla belli olacak.

İLK TOGG BANTTAN İNDİ

Cumartesi güni ilk Togg, banttan inmiş ve Gemlik Kampüsü’nde seri üretim başlamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ÇAĞRI

Açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da kamu ve özel sektör banka yöneticilerine bir çağrı yaparak, “Vatandaşımızın Togg’u rahatlıkla satın alabilmesi için ellerini taşın altına koyma çağrısında bulunuyorum. Madem bu araca ‘Türkiye’nin otomobili’ diyoruz, öyleyse hep birlikte bunun gereğini yapalım” demişti.

KGF DESTEKLİ KREDİ PAKETİ

Nebati, önümüzdeki süreçte hazırlıkları bitmek üzere olan Kredi Garanti Fonu’nda (KGF) yüzde 100 fatura üzerinden işlem yapılacağını, paranın döviz, altın ya da ihtiyacı olmayanlara gitmesini engelleyeceğini kaydetti.

Bakan Nebati, yeni KGF kredi paketinin, işletme sermayesi ve bilançosu, banka tarafından finanse edilmek istenmeyen gerçekten krediye ihtiyacı olan firmalara yönlendirileceğini söyledi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL