Genel Güncel Gündem Yaşam Yerel

Süleyman Soylu: “İftirasını İspat Etmezse Kılıçdaroğlu Şerefsizdir”

Süleyman Soylu: “İftirasını İspat Etmezse Kılıçdaroğlu Şerefsizdir”

TBMM’de yapılan 2023 Yılı Bütçe Teklifi görüşmelerinde kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları söyledi:

TBMM'de yapılan 2023 Yılı Bütçe Teklifi görüşmelerinde kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Cumhuriyet tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu dediği operasyonda nasıl oldu da herkes serbest kaldı? İddianamede çıkan sanıklarla Soylu’nun oğlunun ne ilişkisi var? İstanbul Emniyeti Soylu’nun oğlunun aracını sanıklara kiraladığı için mi aradı? Soylu’nun Türkiye’den gönderdik dediği Sırbistan’daki uyuşturucu çetesinin lideri, nasıl oldu da İstanbul’un göbeğinde kendine özel bir hayat kurdu, uyuşturucu faaliyetlerini yönetti, rakip çetesi nasıl elini kolunu sallayarak Türkiye’ye gelip onu öldürdü. Kolombiya’dan yakalanan 5 ton kokainin gerçek sahibi kim?”

“Ben çocuğu uyuşturucu kullanan anneler ile görüştüm. Anne ve baba ne diyor biliyorsunuz? Akşam yatarken yatak odamızı sürgülüyoruz, çünkü oğlumuz uyuşturucu kullanıyor”

"Ben çocuğu uyuşturucu kullanan anneler ile görüştüm. Anne ve baba ne diyor biliyorsunuz? Akşam yatarken yatak odamızı sürgülüyoruz, çünkü oğlumuz uyuşturucu kullanıyor"

Uyuşturucu konusunda Türkiye’nin hangi iline giderseniz gidin, namuslu bir adam olsun, esnaf, taksici olsun kim olursa… Burada uyuşturucuyu kimler satıyor? Ben çocuğu uyuşturucu kullanan anneler ile görüştüm. Anne ve baba ne diyor biliyorsunuz? Akşam yatarken yatak odamızı sürgülüyoruz, çünkü oğlumuz uyuşturucu kullanıyor. Bağcılar, Sultanbeyli’ne gittiniz mi? Orada gördünüz mü? Araştırma raporunu göndereceğim size. Niye Süleyman Soylu’ya demiyorsunuz jandarmanın gönderdiği yazıları getir buraya diye, niye demiyorsunuz?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına twitter hesabından şu sözlerle cevap verdi:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL