Dünya Genel Güncel Gündem SonDakika

New York’ta Türkevine balyozla hain saldırı

ABD’de Türk seçmenin oy verdiği yerlerden olan New York Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu Türkevi binasının girişine levyeyle saldırı düzenlendi. Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğu’nun yer aldığı..

New York’ta Türkevine balyozla hain saldırı

ABD’de Türk seçmenin oy verdiği yerlerden olan New York Başkonsolosluğu’nun da bulunduğu Türkevi binasının girişine levyeyle saldırı düzenlendi.

Türkiye’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği ile New York Başkonsolosluğu’nun yer aldığı Türkevi binasına kimliği belirsiz bir kişi tarafından dün saldırı düzenlendi. Saldırının yerel saat ile dün sabaha karşı 03.00’te meydana geldiği aktarılırken, olayda 36 katlı binanın giriş kattaki camları hasar gördü. Açıklamaya göre gece elinde bir torba ve demir levyeyle gelen kimliği belirsiz saldırgan, camları sopa ile vurarak kırmaya başladı.

 

New York’ta Türkevine balyozla hain saldırı

Güvenlik kamerası kayıtlarında siyah giyimli saldırgan binanın camlarına levyeyle vururken görülüyor. 

OY VERME MERKEZİ

Saldırgana müdahale için binadaki Türk güvenlik görevlilerinin dışarı çıktığı ancak silah taşımadıkları için geri çekildiler. Olay yerinden kaçan saldırganın güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri New York polisine teslim edilirken, kimliği belirsiz erkek saldırganı yakalamak için geniş çaplı arama ve soruşturma başlatıldığı açıklandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL