Genel Güncel Gündem Yaşam Yerel

MHP İl Başkanı Akar 2 gün önce uyarmıştı!

MHP İl Başkanı Akar 2 gün önce uyarmıştı!

Düzce depremiyle birlikte herkesin soluğu bir kez daha kesilirken, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar 2 gün önce Yenisakarya Gazetesi’nde Unutulan Gerçek Deprem” başlığıyla manşet olmuştu.

 

Düzce Gölkaya depremiyle birlikte özellikle Marmara Bölgesi’nde herkes büyük panik, korku ve heyecan yaşadı. Kendini bir kez daha hissettiren deprem sonrasında ulusal kanallarda işin uzmanları depreme karşı uyarılar yapa dursun, çok değil daha 2 gün önce MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar depremle ilgili önemli uyarı ve açıklamalarda bulunmuştu. Yenisakarya Gazetesi’nin Haber Müdürü Serkan Ok’a konuşan Akar, “Vatandaşımız istişare ettiğimiz zaman ilk sorunlarının sağlık ve trafik olduğunu söylüyor, haklılar. Ancak bunlar karşımıza çıkan sorunlar. Bir de bizim unuttuğumuz bir sorun var. Önceliğin hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme ve depreme hazırlık politikalarına verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Gazetenin manşetinde “Unutulan gerçek: Deprem” sözleriyle yer bulan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Sakarya’daki sorunları dile getirirken yerel yönetimlere de çağrı da bulundu. Akar, “Bizim unuttuğumuz bir sorun var, deprem. 99 depreminin üzerinden 23 yıl geçti. Kentsel dönüşümü temin edebilirsek, özellikle depremden hasarlı bir şekilde çıkmış olan mahallelerimizde bu dönüşümü temin edebilirsek hem nüfusun çok farklı uç noktalara dağılmasını engellemiş oluruz hem de eski yerleşimi tekrar ayakta tutmak adına bir girişimde de bulunulmuş oluruz. Burada önceliğin hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme ve depreme hazırlık politikalarına verilmesi gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Akar, “Vatandaşlarımızla istişare ettiğimiz zaman ilk sorunlarının sağlık ve trafik sorunu olduğunu söylüyor” diyen Başkan Akar, “Unuttuğumuz bir sorun var, deprem. 99 depreminin üzerinden 23 yıl geçti. Hatta geçen günlerde AFAD’ın düzenlemiş olduğu etkinlikte depreme hazırlık tatbikatı yapıldı. Bunlar, toplumsal bilincin gerçekleşmesi adına önemli eylemler. Ancak, yerel yönetimler anlamında vatandaşları doğru yönlendirmek, şehirdeki inşaat sektöründe aktif olarak faaliyet gösteren müteahhitlerimizi doğru yönlendirmek gibi bir yükümlülüğümüz de var” dedi.

Akar, “Kentsel dönüşümü temin edebilirsek, özellikle depremden hasarlı bir şekilde çıkmış olan mahallelerimizde bu dönüşümü temin edebilirsek hem nüfusun çok farklı uç noktalara dağılmasını engellemiş oluruz hem de eski yerleşimi tekrar ayakta tutmak adına bir girişimde de bulunulmuş oluruz. Bence burada önceliğin hızlı bir şekilde kentsel dönüşüme ve depreme hazırlık politikalarına verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu anlamda gerek Büyükşehir gerekse ilçe belediye meclis üyelerimizle birlikte her türlü desteği vermeye alınacak olan kararlarda yapıcı katkılar sağlamaya şimdiden hazırız. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce olmak üzere onun koordinesinde bütün ilçe belediyelerle birlikte ortak geliştirilecek bir akılla depreme hazırlık anlamında gerekli girişimlerin atılacağını umutlu bekliyoruz.” dedi.

Dün akşam yaşanan Düzce depremiyle birlikte Başkan Ahmet Ziya Akar’ın 2 gün önce çıkışı ve gazetede manşet oluşu şehirde gündem oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL