Genel Güncel Gündem Yaşam Yerel

EYT SON DAKİKA: Başkan Erdoğan ekonomi kurmaylarını kabul etti! Emeklilik için EYT şartları, yaş şartı ne olacak?

EYT SON DAKİKA: Başkan Erdoğan ekonomi kurmaylarını kabul etti! Emeklilik için EYT şartları, yaş şartı ne olacak?

Son dakika EYT Haberleri…Emeklilikte yaşa takılanlar için nefesler tutuldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Emeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin düzenleme ile ilgili son toplantı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de katıldı.

Gelen son dakika haberine göre; Başkan Recep Tayyip Erdoğan, EYT gündemini görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kabul etti.

Artık bu aşamadan sonra EYT şartları ile ilgili açıklamanın Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

EYT SON DAKİKA: YAŞ ŞARTI, SINIRI OLACAK MI?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Başkan Recep Tayyip Erdoğan EYT yasası gündemiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kabul etti.

Bakan Bilgin’in teknik konularda, Bakan Nebati’nin ise bütçe konusunda Başkan Erdoğan’a sunum yapması bekleniyor. “EYT ile emeklilik için yaş şartı, sınırı olacak mı?” konusunda Başkan Erdoğan’ın karar vermesi bekleniyor.

Dünde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) ilişkin düzenlemeyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplantı yapıldı.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN EYT İÇİN DOĞRUDAN TALİMAT

Emeklilikte yaşa takılanlar için yapılan çalışma tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda 1999 düzenlemesi öncesi hakları sigortalıya sağlayacak formül üzerinde yoğunlaşarak çözüm rotasını çizdi. Buna çalışmaya göre EYT’ye tabi olacaklar prim ve sigortalılık süresini doldurduğu anda emeklilik hakkı elde edecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL