Emekli Olmak İsteyenlere Kritik Uyarı!

EYT Yasası kapsamında pek çok kişi emekli olmak için başvuru yapıyor. Ancak uzmanlar emekli olmak için bazı şartların sağlanması gerektiğini belirtiyor. O ödemelerde 1 TL’si eksik olan bile emekli aylığı..

Emekli Olmak İsteyenlere Kritik Uyarı!

EYT Yasası kapsamında pek çok kişi emekli olmak için başvuru yapıyor. Ancak uzmanlar emekli olmak için bazı şartların sağlanması gerektiğini belirtiyor. O ödemelerde 1 TL’si eksik olan bile emekli aylığı alamıyor.

Emekli olmak isteyenler, EYT Yasası’ndan yararlanıp yararlanamayacağını araştırıyor. EYT Yasası kapsamında emekli olmak isteyenlerin ilk olarak bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bu şartlardan biri 08.09.1999 tarihinden önce sigortalı olmaktır. Bunun yanı sıra 5400 gün prim ödeme şartı bulunuyor. EYT için herhangi bir yaş şartı bulunmuyor.

EYT’den yararlanmak isteyenler, e-Devlet üzerinden gerekli şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol edebiliyor. Uzmanlar, emeklilik dilekçesi verilmeden önce bu şartların taşınıp taşınmadığının kontrol edilmesini öneriyor. Posta Gazetesi’nde yer alan habere göre Ekonomist Muhammet Bayram da emekli olmak isteyenleri uyardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL