Diyanet camilere temizlik personeli alacak! Peki başvurular ne zaman?

Diyanet camilere temizlik personeli alacak! Peki başvurular ne zaman?

2022 yılı camii sayısı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanmasından sonra şimdi de adaylar tüm camiler için yeni temizlik personeli alımı başlatılmasını bekliyor. Bin 338 caminin bulunduğu Sakarya’da ayrıca Kuran Kursları içinde temizlik personeli alımı yapılacak.

 

SAKARYA’DAKİ TÜM CAMİLERE PERSONEL ALIMI YAPILMAYACAK!

Sakarya’daki bin 338 caminin hepsine temizlik personeli alımı yapılmayacak. Edinilen bilgilere göre Sakarya’da İŞKUR üzerinden bu proje için en fazla 200 personelin istihdam edilmesi bekleniyor. Ayrıca personel seçiminde İlk önceliğin büyük camiler ve kuran kursları olduğu öğrenildi.

Sakarya Müftülüğü, temizlik personeli alımı seçimlerinde kadın ağırlıklı seçim yapıyor.

 

TEMİZLİK PERSONELİ ALIMI GENEL ŞARTLARI NEDİR?

Adayın başvuru için İŞKUR’a kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Ayrıca 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli ve malul aylığı almıyor olmak, öğrenci olmamak gerekmektedir. Ancak açık öğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilir.

Temizlik personeli alımı yapılması adayların en büyük beklentisi. KPSS şartı olmadan en az ilköğretim mezunu olmak üzere İŞKUR kapsamında TYP ile alınacak adayların kış döneminde ülke genelinde 10 binlerce kişiye iş kapısı açılması bekleniyor.

 

SAKARYA’YA HENÜZ RESMİ YAZI GELMEDİ!

Diyanet’in bu yıl TYP alımı için henüz Sakarya Müftülüğü’ne bir yazı göndermediği ama yazının birkaç ay içerisinde gelmesi bekleniyor. Yazı geldikten sonra temizlik personeli alımı başlayacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL