Bugüne dikkat: Şemsiyesiz çıkmayın!

Bugüne dikkat: Şemsiyesiz çıkmayın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kuvvetli yağmur ve rüzgar uyarısı geldi. Başta Sakarya olmak üzere birçok bölgede kuvvetli yağmur bekleniyor. 19 il için sarı alarm verilen açıklamada rüzgarın hızının 80 km’ye kadar çıkması bekleniyor.

BUGÜN (7 EKİM) YURTTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege ve Muğla, Akdeniz, (Kayseri, Niğde ve Yozgat il merkezleri hariç) İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyı illerinin iç ve yüksek kesimleri ile Malatya’nın batı çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Konya çevreleri, Antalya’nın doğu, Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HIZI 80 KM’YE KADAR ÇIKACAK

Hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında düşeceği, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve doğu kesimlerinde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-80 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Meteoroloji, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Manisa, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Isparta, Burdur, Muğla ve Antalya için sarı uyarıda bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL