Genel Güncel Gündem Spor

Bahar Kupası Kürek Yarışları, Sapanca’da Başladı

Türkiye Kürek Federasyonunun düzenlediği ve faaliyet takviminde yer verdiği Bahar Kupası Kürek Yarışları Sakarya’nın Sapanca ilçesinde başladı. Sapanca ilçesinin Kırkpınar mevki tarafında gerçekleştirilen Bahar Kupası Kürek Yarışları için 30 kulüp..

Bahar Kupası Kürek Yarışları, Sapanca’da Başladı

Türkiye Kürek Federasyonunun düzenlediği ve faaliyet takviminde yer verdiği Bahar Kupası Kürek Yarışları Sakarya’nın Sapanca ilçesinde başladı.

Sapanca ilçesinin Kırkpınar mevki tarafında gerçekleştirilen Bahar Kupası Kürek Yarışları için 30 kulüp ve 700’den fazla sporcu yarışmaktadır. Yarışa katılan sporcular bin ve 2 bin metre kürek çektiler.

Yarışma; küçükler (15 yaş altı), yıldızlar (17 yaş altı), gençler (19 yaş altı), akademi ve master kategorilerinde gerçekleşmektedir. Ekipler; tek çifte, iki çifte, iki tek, dört tek, dört çifte, dört çifte dümencili ve sekiz tek dümencili sınıflarında kupa için mücadele ediyor.

Dereceye giren yarışmacılara madalya verilecektir. Bahar Kupası Kürek Yarışları yarın yapılacak final müsabakalarının ardından sona erecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL