Genel Güncel Gündem Yaşam Yerel

Asgari ücret Açıklanma tarihi belli oldu!

Asgari ücret  Açıklanma tarihi belli oldu!

Son dakika haberleri…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret 2023 için merakla beklenen tarihi açıkladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. toplantısı sona erereken ilk resmi rakamı TÜRK-İŞ paylaştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret 2023 için hem işçi hem de işveren kesiminin memnun olacağı bir rakam üzerinde uzlaşma sağlanacağını ifade ederken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret 2023’ün açıklanacağı tarihi duyurdu. Peki asgari ücret ne zaman açıklanacak, ne kadar olacak? Asgari ücret 4. toplantısı ne zaman gerçekleşecek? İşte detaylar…

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni yılda geçerli olacak asgari ücret rakamını belirleme çalışmaları kapsamında 3. toplantısı gerçekleşti. Komisyon işçi, işveren ve hükümetten 5’er kişilik yetkilerle beraber 15 kişiden oluşuyor. Asgari ücret belirlenirken başta enflasyon olmak üzere geçim üzerindeki tüm rakamlar masaya yatırılıyor.

TÜRK İŞ’İN RESMİ ASGARİ ÜCRET TEKLİFİ 9.000 TL OLDU

Asgari ücret 3. toplantısı sona erdi. Toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Toplantı 3 saat sürdü. Toplantı sonrası TÜRK-İŞ’in resmi asgari ücret teklifi 9.000 TL oldu…

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı sonrası TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulundu. Atalay, şu ifadeleri kullandı:

“20 gündür süren bir süreç, arkadaşlar asgari ücret 3. toplantısını yaptılar. Beni de buraya çağırdılar. TÜRK-İŞ 40 senedir bir araştırma yapıyor. TÜRK-İŞ’in açlık sınırı 7.785 TL, yoksulluk sınırı 10.000 TL. Böyle bir ifade kullanmıştık, bu ifade üzerinden 20 gündür TÜRK-İŞ’in teklifi 7.785 TL dendi. Bizim bu zamana kadar hiçbir teklifimiz olmadı. Şimdi teklifi yukarıda Bakan Vedat Bilgin Bey’e de Asgari Ücret Tespit Komisyonu üyelerine de söyledim. TÜRK-İŞ’in resmi teklifi 9.000 TL’dir. Verirlerse masaya oturur, görüşür imzalarız, vermezlerse masada olmayız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL